fbpx

Toledo

About This Project

Döşemelik Nubuk Kumaş

Deri görünümünden hoşlanan kişilerin en fazla tercih ettiği kumaş türünün nubuk kumaş olduğunu söyleyebiliriz. Döşemelik nubuk kumaş özellikle koltuklarda tercih edilmektedir. Nubuk kumaş kullanılarak üretilmiş olan koltuklara genel anlamda deri koltuklar diyebiliriz. Bu kumaşlar her ne kadar deri şeklinde görünüme sahip olsa da kadifemsi bir dokuya sahiptir. Deri koltukların sahip olduğu ağır görünümden sıkılan kişiler nubuk kumaş kullanılarak döşenmiş olan koltukları tercih edebilir. Bu koltuklar biraz daha sportif bir hava kattığı için ortamın ağırlığını almaktadır. Aynı zamanda nubuk kumaşlar gösteriş açısından da olumlu bir hava katabilmektedir.

Döşemelik Nubuk Kumaş Özellikleri

Döşemelik kumaş seçimi sırasında seçeceğiniz kumaşın özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Döşemelik nubuk kumaş özellikleri bakımından tercih edebileceğiniz en iyi kumaş çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu kumaş türünün en büyük özelliği su geçirmez özelliğe sahip olmasıdır. Bu yüzden su veya bir sıvı döküldüğünde çok basit şekilde temizlenebilmektedir. Hatta herhangi bir hasar oluşmayacağını da söyleyebiliriz. Nubuk kumaşın bir diğer özelliği ise ısıya dayanıklı olmasıdır. Bu noktada döşemelik kumaşlar arasında en garanti kumaş seçeneklerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Mobilyaların döşenmesi sırasında ısıya dayanıklı kumaş seçimi oluşacak olan o salaş görünümün önüne geçecektir. Bütün bu özellikleri düşünüldüğü zaman suni kumaşlara nazaran daha uzun ömürlü bir kullanım sunan kumaş çeşidi olduğu belli olmaktadır.

Döşemelik Nubuk Kumaş Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Döşemelik kumaşlar arasında en popüler olan kumaşları incelediğimiz zaman özellikle işyerlerinde ve mekanlarda nubuk kumaşların tercih edildiğini görebiliyoruz. Birçok kişi için nubuk kumaşları kullanmak yeni bir akım oluşmasını sağlamıştır. Döşemelik nubuk kumaş seçimi yapacağınız evrede en fazla dikkat etmeniz gereken durumlardan birisi kumaş ile mobilyalarınızın uyumudur. Bu yüzden mobilyalarınızı inceleyerek ona göre seçim yapmalısınız. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise kumaşın boyudur. Mobilyanız için yeterli olan uzunluğa sahip olan kumaş seçimi yapmanız sonrasında kumaşın yetersiz gelmesi gibi durumların önüne geçecektir. Kumaş seçiminde dekorasyonunuz ile uygun olan bir renk seçmeye de özen göstermeniz gerekmektedir.

Category
Örme