fbpx

Arma Kumaş’ın Kumaşlarının Özellikleri Nelerdir?

Arma Kumaş’ın Kumaşlarının Özellikleri Nelerdir?

Arma Kumaş’ın kumaşlarının en önemli genel özelliği, başta ambiyans, dekorasyon ve kalite olmak üzere tüm yönleriyle kullanıcı dostu olmaya odaklanmasıdır. Hem pratikliği hem kullanışlılığı hem de görselliği ile ön plana çıkan Arma Kumaş ürünleri; sandalye, koltuk, kırlent ve perde gibi ürünlerinizin çok daha şık ve kaliteli olmasını sağlayabilir. Bu durum; mobilyacılardan sandalyecilere, iç mimarlardan bireylere kadar bütün hedef kitleler için önemli. Neredeyse bütün ev dekorasyonlarına ve ambiyansına uygun olarak üretilen geniş ürün yelpazesiyle Arma Kumaş; iç mimarlar, dekoratörler, mobilyacılar ve bireysel kullanıcılar için döşenmiş kumaş konusunda öncü firmalardan biridir. Peki Arma Kumaş’ın kumaş türlerinin en önemli özellikleri nelerdir?

Antibakteriyel Kumaş

Arma Kumaş'ın Kumaşlarının Özellikleri

Bakterilerden uzak tutmak için eklenen antibakteriyel kumaş özelliği, döşenmiş kumaşın pek çok açıdan kalitesindeki kalıcılığı koruması ve kullanıcı dostu olması için önemlidir. Günümüzde bakteriler her yerde üreyebilmekte, bu da koltuk ve perdelerin ömrünü kısaltmaktadır. Bu nedenle Arma Kumaş’ın ürünlerinde kullandığı antibakteriyel kumaş teknolojisi kullandığınız ürünlerin kullanıcı dostu olmasını sağlayacaktır.

Dijital Baskı

Yeni çağın teknolojileri her sektörü olduğu gibi hiç şüphesiz tekstil sektörünü de yakından etkiliyor. Mevcut trendleri ve teknolojiyi yakından takip eden Arma Kumaş, ürünlerinde dijital baskıyı kullanarak kullanıcıların daha uzun ömürlü döşenmiş kumaşlara sahip olmasını amaçlamaktadır.

Suni Deri

Zemin üzerine yapılan PVC ve PÜ (poliüretan) kaplamalarla elde edilen suni deri, tekstil sektöründe teknoloji kullanımına dair son yılların önemli sonuçlarından biridir. PVC sayesinde döşemeliklerden ayakkabılığa kadar pek çok üründe kullanılabilen suni deri, deri etkisini gösterirken bunu daha ucuz maliyetlerle yapmaktadır. Poliüretan ise ürünlerin deri kalitesinde fakat daha sürdürülebilir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Tüm bunlar, suni derinin uzun vadede kullanılması açısından avantaj sağlamaktadır.

Leke Tutmaz 

Günümüz teknolojisinin tekstil sektörüne sunduğu en önemli artılardan biri de, artık leke tutmaz döşenmiş kumaşların üretilebiliyor olması. Bu durum pek çok sektörü yakından etkilemekte: Örneğin, artık leke tutmaz mobilyaların üretilmesi müşteri kitlesini de yakından etkileyecektir. Bu teknolojiyi ürünlerinde kullanan Arma Kumaş da gerek kıyafetlerinizde gerek koltuklarınızda gerekse diğer pek çok üründe rahatlıkla kullanabileceğiniz döşenmiş kumaşlar geliştirmektedir. Böylece ürünleriniz görsel olarak güzelliğini daha uzun süre koruyacaktır. Arma Kumaş’ın da hali hazırda geliştirdiği bu teknoloji, uzun vadede mobilyadan hazır giyime kadar pek çok sektörde kendisini hissettirecektir.

Yumuşak Doku

Ürünlerinde kadife kumaşlar kullanan Arma Kumaş, bu sayede lifleri kaplayan tabakanın daha kullanıcı dostu olup dekorasyonu daha iyi yansıtmasını sağlamaktadır. Kalın tabakalı ürünler insanları sıkmakta ve konforunu bozmakta. Oysa ki yumuşak doku kullanımlarında kullanıcılar ürünlerini kullanarak daha ferah hisseder ve dekorasyon olarak da ürün daha şık durmaktadır. Tüm bunlar, Arma Kumaş’ın yumuşak doku özelliğini kullanıcı dostu olarak kullanmasının önemli sonuçlarından bazıları.

Nanoteknolojik Kumaş

Son yılların yükselen teknolojilerinden olan nanoteknoloji, pek çok sektörü olduğu gibi tekstil sektörünü de yakından etkiledi. Nanoteknoloji her ne kadar halen gelişme aşamasında olsa da şu anda da kalite başta olmak üzere pek çok konuda etkisini göstermeye başladı. Pek çok ürün antibakteriyel özellik kazanmaya başladı ve giyim sektöründe leke tutmaz özelliğin yanı sıra ter de yansıtmayan ürünler yapılması için firmaların ürün geliştirme çalışmaları devam etmekte. Arma Kumaş ise sahip olduğu nanoteknolojik kumaş teknolojisiyle yer aldığı ürünlerde leke tutmaz özelliğinin gelişmesini ve bakterileri yok etmesini sağlamaktadır. Bu sayede mobilya gibi ürünlerde kullanıldığında evinizi daha uzun süre koruyacaktır.

1Comment
  • Manolya kezer
    Paylaşım Saati: 10:01h, 11 Ekim Cevapla

    Merhaba çocuklu aileler için hangi döşemelik kumaşı önerirsiniz?

Yorum Yap


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/armakumas-006/public_html/wp-includes/functions.php on line 5277